Proč vyměnit čerpadlo?

Může být mnoho důvodů pro výměnu čerpadla:

Zřejmá odpověď na otázku "proč měnit čerpadlo?" je "protože staré čerpadlo je rozbité!". To je samozřejmě nejčastější příčinou, ale existují také některé další podstatné důvody pro proaktivní výměnu čerpadla. Dalšími důvody mohou být například to, že staré čerpadlo není kompatibilní s novým systémem řízení v případě požadavku komunikace prostřednictvím bus protokolů pro automatizaci řízení budovy.

Hospodárnost provozu čerpadla
Víme také, že to může být ekonomicky výhodné nahradit čerpadlo, které funguje, což platí především pro neregulovaná čerpadla. Důležitým aspektem je také eliminovat riziko poruchy čerpadla. Pokud víte, že čerpadlo, které v současné době používáte je na hraně provozuschopnosti, pak může být výhodné najít náhradu a čerpadlo vyměnit než staré čerpadlo přestane pracovat.

Změněné požadavky na čerpadla
Dalším důvodem může být, že požadavek na průtok se změnil od instalace stávajícího čerpadla. V těchto případech doporučujeme kontaktovat zákaznickou podporu Společnosti Wilo, protože návrhy na záměnu jsou založeny na hydraulickém výkonu v souladu se stávajícím čerpadlem.
Požadavek na chybějící čerpadlo